OLD RIVER BLUES BAND

OLD RIVER BLUES BAND

old_river.jpg (36335 bytes)

Trzech Kuliszów i Tomek Ryguła

Teatr Mały Tychy 1986

Kobiór 1996

Kobiór 2006

Zespół powstał w 1985r.w Kobiórze jako akustyczne trio bluesowe w składzie: Roman Pryszcz - kontrabas, Tomasz Ryguła - perkusja i ja. Grywaliśmy w domu perkusisty nagrywając nasze sesje na "Arię". Czasami w plenerze lub na imprezach towarzyskich. Graliśmy na żywo tworzone improwizacje bluesowe z tekstem tworzonym w danej chwili. W 1986r. kontrabasista zachorował. Zaprosiłem więc do współpracy mojego brata Kazimierza " Hydroll" Kulisza grającego na basie elektrycznym. W związku z tym sam również przerzuciłem się na git. el. Tydzień przed Rawą zrobiliśmy próbę i wystartowaliśmy, odnosząc niespodziewany również dla nas sukces. 19.9.1986r. zagraliśmy w Spodku na głównej scenie. Najlepsze piosenki to: "Woogie - Boogie" , " Wojny nie będzie ", " Chopek ".


MusicPlaylistRingtones
MySpace Playlist at MixPod.com 

Po naszym występię:

Tercet z Kobióra Old River Blues Band jako pierwszy z wykonawców występujących na głównej estradzie "Spodka" został zmuszony przez blisko 8-tysięczną widownię do bisu. Zespół jest zupełnie amatorski, "surowy", ale ma w sobie nieodparty urok, autentyzm, radość grania. I to właśnie decydowało o frenetycznej reakcji dość wymagającej publiczności, a nie fakt, że w swych piosenkach Adam Kulisz posługuje się śląską gwarą (notabene inaczej niż Jan Skrzek)

Łowienie Bluesa "Tak i Nie" 42/1986 - Roman Radoszewski

Występ tria Old River Blues Band przyniósł powiew autentyzmu i szczerości. Zespół gra muzykę prostą, pozbawioną technicznych fajerwerków, ajego "Woogie Boogie" z miejsca stało się przebojem wieczoru.

Czas na wielki blues - Jazz Forum 6/1986 - Andrzej Matysik

Objeździliśmy wtedy w ciągu roku wszystkie kluby na Śląsku a nawet " Piwnicę pod Baranami ". W marcu 1987r rozwiązałem zespół z wielu różnych przyczyn. m.in. dlatego, że miałem pomysł na coś nowego - zespół Czarni - Czarni . W 1996 zagraliśmy koncert na dziesięciolecie. 05.08.2006 wystąpiliśmy na nasze 20-lecie w trakcie Kobiór Blues Festu.  Oraz w 2007 roku na festiwalu Marka Gruszki w Kobiórze.

Kobiór 2007